Aktivity

SPORT

Region Policko je jedním z nejpůvabnějších koutů České republiky, který láká návštěvníky nejen svou rozmanitou přírodou, ale také bohatou nabídkou sportovních a kulturních aktivit. Toto místo nabízí ideální podmínky pro aktivní odpočinek, ale také pro objevování fascinující historie a kultury. Co všechno můžete na Policku zažít?


Sportoviště Artamon

Pokud jste sportovní nadšenci, určitě oceníte sportovní areál Artamon. Tento moderní komplex je vybaven tenisovými kurty, posilovnou a saunou. Ať už jste zde s rodinou, přáteli nebo sami, Artamon vám poskytne ideální prostředí pro aktivní den plný zábavy a pohybu.

K dispozici je i rozlehlé hřiště pro Adventure Golf či beach volejbal. Občerstvit se můžete v místním bistru. Více ZDE.


Koupaliště v Polici nad Metují

V horkém létě se můžete osvěžit na koupališti, které se nachází mezi obcí Suchý Důl a Polici nad Metují, což je téměř v docházkové vzdálenosti od pensionu. K dispozici je 25 m bazén pro plavce, bazén pro neplavce a brouzdaliště. .

Pokud preferujete přírodní koupání, v obci Hlavňov se nachází Hlavňovský rybník, který je hojně využíván nejen rybáři, ale také plavci. Více ZDE.


Cyklotrasy

Region je známý především svými rozsáhlými skalními městy a unikátní církevní a lidovou architekturou. 

Hustá síť značených cyklotras a turistických cest nabízí bohaté kombinace při plánování cyklistických výletů jak pro rodinné poježdění s dětmi, tak pro náročné sportovní a adrenalinové bikery.  Stačí si jen vybrat tu vaši cyklotrasu. Více se o cyklistických trasách dozvíte ZDE.


Lyžování - běžecké i sjezdové

V zimě je oblast oblíbená mezi lyžaři díky svým dobře udržovaným sjezdovkám a běžeckým tratím, kterých je v okolí penzionu hned několik.

Mezi populární lyžařské vleky patří Police nad Metují, Teplice, Radvanice, Petříkovíce nebo Janovičky

Informace o aktuálním stavu sjezdovek naleznete ZDE.

KULTURA

Muzem papírových modelů 

Muzeum papírových modelů naleznete v Polici nad Metují, v prostorách jídelny bývalé střední zemědělské školy, hned vedle autobusového nádraží. Jedná se o stálou expozici modelového světa z papíru jedinou svého druhu nejen v České republice

Expozice obsahuje více než 1200 modelů předních autorů z České republiky, Polska i Slovenska. Více ZDE.


Muzem Merkuru

Muzeum bylo poprvé otevřeno v roce 2006 a historie stavebnice Merkur, parních strojů a elektrických vláčků Merkur každoročně láká tisíce návštěvníků z naší republiky i ze zahraničí. 

Prohlídka i hrací koutek se hodí pro děti i dospělé bez rozdílu věku!  Spatřit tady můžete nejstarší stavebnice z roku 1920, kolejiště Merkur "O" v měřítku 1:45 a spoustu historických i současných exponátů. Více ZDE


Muzem kláštera

Muzeum je umístěno v prvním patře kláštera. Během prohlídky se podíváte do prostor opatova bytu, který byl zrenovovaný v roce 2023, a do dvou moderních audiovizuálních expozic, které vytvořil vizuální umělec Richard Loskot. Tyto expozice nesou název Benediktinské Policko – příběh z dob středověké kolonizace a Lidová zbožnost – kraj poutních míst, zázračných studánek a pověstí. Obě vás poutavou a netradiční formou provedou historií Policka a seznámí vás s důležitými historickými milníky. Více ZDE.

ONLINE REZERAVCE

REZERVUJTE SI VÁŠ POBYT JEŠTĚ DNES

Rychle a pohodlně zajistíte ubytování v našem pensionu, aniž byste museli ztrácet čas telefonováním nebo e-maily. Stačí pár kliknutí a můžete se těšit na svůj nezapomenutelný pobyt u nás.

Adresa:

Pension ve Mlejně

Suchý Důl 34, 54962

Telefonní číslo:

+420 733 481 113

E-mail:

pensionvemlejne@centrum.cz

Pension Ve Mlejně
Suchý Důl 34, 54962
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!